Hakkımızda

İstanbul Güneş Metal


İstanbul Güneş Metal olarak 25 yıldır siz değerli müşterilerimize geridönüşüm konusunda hizmet sağlamaktayız.


Sizde istanbul'da hurdalarınızı değerlendirmek isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz, size en uygun hizmeti sağlayabiliriz. İstanbul’da 1996'da kurulan firmamız 25 yıldır yerleşik kurumsal olarak istanbul anadolu ve avrupa yakasında yeralan merkez ofisleri üzerinden hizmet vermektedir. istanbul dışı bölgesel anlaşmalı kurumlarımızla birlikte hizmet vermekteyiz. sizde hurdalarınızın değerinde ve nakite dönüştürmek isterseniz hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Güneş Metal olarak istanbul’da her adrese en yakın hurdacı konumundayız.


  • ANADOLU YAKASI HURDA ALIM HİZMETLERİ
  • AVRUPA YAKASI HURDA ALIM HİZMETLERİ.
  • İNŞAAT/BİNA YIKIM HİZMETLERİ.

Türkiye'nin Lider GeriDönüşüm Firması


Geri Dönüşüm Nedir? Geri Dönüşümün Faydaları Nelerdir?

Geri dönüşümün faydalarına geçmeden önce, geri dönüşüm nedir kısaca bu sorunun yanıtı ile başlayalım yazımıza. Geri dönüşüm, kullanılmış ve bir daha kullanılmayacak olan maddelerin tekrar işlenmesi ve tüketici ile yeniden buluşmasına verilen isimdir. Geri dönüşüm maddelerini; plastik şişeler, araba lastikleri, kırık cam parçaları, meral parçalar ve özetle tüm kullanım ömrünü doldurmuş maddeler olarak verebiliriz. Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilme imkânı olan atıkların fiziksel ve kimyasal işlemlere tabi tutularak ikinci bir hammaddeye dönüştürülmesi ile sağlanır. Geri dönüşümde amaç, kaynakların aşırı kullanımını önlemektir aslında. Böylelikle çöp miktarı azalır; çevreye fayda sağlamak yolunda ciddi bir adım atmış oluruz.

Kâğıt, karton, cam, plastik, metal… Bu maddeler, geri dönüşüm işlemi sayesinde sadece doğayı korumakla kalmaz, cebimizi de korur. Ülke ekonomisine de büyük katkı sağlar geri dönüşüm. Bu sayede ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarı azalır ve enerji kullanımı ciddi oranda düşer. Kullanılmış ve işlevini yitirmiş bir kâğıdın, geri dönüşümü hava kirliliği, su kirliliği ve su kullanımı gibi giderleri önemli ölçüde azaltır. Bu arada yapılan araştırmalara göre 1 ton atık kâğıdın kâğıt hamuruna katılması, 7-8 ağacın kesilmesini önler. Geri dönüşümün önemine dair karşımıza çıkan maddelerden birkaçı şunlardır

Doğal kaynakların azalmasını ciddi oranda önler.

Enerji tasarrufu sağlar.

Çöp miktarı azalır, böylece daha temiz bir doğa olur.

Ekonomiye katkı sağlar, yukarıda sözünü ettiğimiz hurda malzemelerde olduğu gibi.

Toprağın verimi arttırır.

Böylece hem organik hem de besin değeri yüksek ürünler soframızla buluşur. Her şeyin doğalının, doğadan geldiğini düşünürsek doğa için atacağımız her adım bize sağlık ve iyi yaşam olarak geri dönecektir.